כל כלי העבודה לאנשי מקצוע ופרטיים

על כל קניה מעל 300 ש"ח קבלו משלוח חינם עד הבית

תפריט

איך בוחרים מברגה

המקדחה הנטענת או כשמה בשוק “מברגה” היא כלי המסוגל לבצע קידוחים והברגות כאחד. כמובן שיכולותיה של המברגה משתנות בהתאם לעוצמתה ולנתונים הטכניים שלה. כאשר אנו באים לבחור מברגה, חשוב להבין מה השימוש השכיח שלשמו אנו רוכשים את הכלי. להלן הפרמטרים המרכזיים שיעזרו לנו לבחור את הכלי המתאים:

-N- ניוטון מטר – היא יחידת המידה המשמשת למדידת כוח ולכן ככל שהNm גבוהה יותר, כך הכלי יהיה יותר עוצמתי. * זהו אחד הנתונים היותר משמעותיים ויש לשים אליו דגש *
-V- וולט – יחידת המידה של המתח החשמלי, מעיד על המתח אותו מסוגלת לספק הסוללה. (לרוב המתח נע בין 12V-18V).זה כמובן משפיע על הגודל והיכולות של המברגה.
-A- אמפר – הקיבולת של הסוללה. משפיע על משך הזמן בו נוכל להשתמש במברגה בין טעינה לטעינה וכמובן גם משפיע על הגודל הפיזי של הסוללה. לעבודות ממושכות נרצה לבחר סוללה עם קיבולת גדולה.
סל”ד – סיבובים לדקה – תלוי בייעוד המקדחה/מברגה, סל”ד גבוה מתאים להברגה של ברגים ארוכים או לשחרורם, וסל”ד נמוך מתאים להתחלת ההברגה או להברגת ברגים קצרים. ברוב המברגות ניתן לשלוט על מהירות הסיבוב על ידי ויסות הלחיצה על הדק ההפעלה.
קלאץ’ – מצמד – במקדחות המצוידות במצמד, תמיד יהיה בורר דרגת כוח. ברגע שהתנגדות ההברגה הגיע לרמה שנבחרה, המצמד מנתק את המנוע ומונע את המשך פעולת ההברגה. הקלאץ’ הוא כלי שימושי ביותר המונע הידוק יתר של הבורג ומונע פגיעה בחומר העבודה..
רטט – הכוונה לפעימות רטט הפועלות עם כיוון הסיבוב של התפסנית. פעימות אלו מגבירות באופן משמעותית את הכוח המופעל על הברגים בזמן ההברגה או השחרור. במברגות המגיעות עם אופציה של רטט מתאפשר בין היתר קידוח בבטון (מברגה ללא אופציה של רטט יכולה לקדוח רק בברזל או בעץ).
כמובן שיש עוד מגוון של פרמטרים כמו נוחות אחיזה, משקל, אחריות ותיקונים. אתם מוזמנים לקבל תשובות מקצועיות לכל השאלות שלכם באתר שלנו.

X