כל כלי העבודה לאנשי מקצוע ופרטיים

על כל קניה מעל 300 ש"ח קבלו משלוח חינם עד הבית

תפריט

כל מה שרצית לדעת על התקנת מדפים

רוצים לעשות סוף כל סוף סדר בבית, זקוקים לתוספת מדפים, אך מעולם לא התקנתם מדף, ואתם חוששים שבמקום לעשת סדר, רק תייצרו עוד בלגאן, בשל התקנה לא מוצלחת? אל דאגה, הכנו בשבילכם רשימה של כל מה שעליכם לדעת בכדי להתקין מדפים בצורה מוצלחת במו ידיכם.

 

כלי עבודה

 

לצורך התקנת מדפים, אתם זקוקים לכלי עבודה מקצועיים – פטיש, מברג, מקדחה חשמלית, עיפרון ופלס, וכמובן למדף, ברגים ודיבלים. חשוב להקפיד שהדיבלים המקדחים והברגים יתאימו לחומר ממנו עשוי הקיר.

 

הכנה מוקדמת

 

בכדי שהתקנת המדפים תבוצע על הצד הטוב ביותר, תכננו אותה מראש. כאשר התכנון מדויק, התועלת רבה יותר, למשל מדפי אחסון שהתכנון של התקנתם תוכנן היטב יאפשרו גישה נוחה ואחסון מתאים לכל פריט, וכך תרוויחו ניצול מירבי של שטח המחסן, שמירה על חפציכם לאורך זמן, וגישה נוחה וקלה לכל פריט שאתם זקוקים לו. ערכו רשימה מדויקת של מידות המדפים להם תזדקקו, כולל החומר ממנו עשוי הקיר אליו מתחבר המדף.

 

הכינותי מראש

 

רכשו את כל הציוד והחומרים להם אתם זקוקים, לפני שתתחילו את עבודת ההתקנה, על מנת שלא תיאלצו לעצור את העבודה באמצע כדי להשלים חוסרים.

 

התקנה

 

  • מקמו את המדף במקום המיועד לו, היעזרו בפלס בכדי לוודא שהמדף מאוזן, וסמנו עם עיפרון את נקודות הקידוח.
  • הניחו את המדף בצד, קדחו את החורים במקומות המסומנים, והכניסו את הדיבלים לחורים.
  • חברו את המדף אל הקיר, לפני שאתם מחזקים את הברגים, בדקו בעזרת הפלס שהמדף אכן מאוזן. חזקו את הברגים.
  • בדקו שהמדף יציב.
  • הניחו חפצים על המדף.

 

טיפים למתקין המדפים המתחיל

 

  • לכל דבר יש פעם ראשונה, לכן אל תתביישו, ואל תחששו, התקנת מדפים היא מלאכה פשוטה יחסית, ואם תלכו צעד צעד על פי ההוראות, רוב הסיכויים שתעמדו במשימה בהצלחה.
  • השקיעו מחשבה בבחירת חומר הגלם של המדפים: בחדרי הבית ובסלון עדיף להשתמש במדפים נאים עשויי עץ מלא, שבנוסף ליופיים הם גם חזקים ועמידים. לעומת זאת, עבור חדרי אחסון כמו מזווה ומחסן תוכלו לבחור בפתרונות מידוף שונים, כמו מדפי מתכת, כונניות מתכת ופלסטיק, וכן הלאה.
  • כדאי לנצל את התקנת המדפים לשדרוג של החדר כולו, ולבצע באותה הזדמנות עבודות תחזוקה שונות כמו צביעה, תליית וילונות ועוד.

 

עשה זאת בעצמך

 

התקנת מדפים היא דרך פשוטה וזולה יחסית לשדרג את ביתכם. לאחר קריאת מאמר זה, הינכם ערוכים ומוכנים להתקין מדפים במו ידיכם בביתכם. זה הזמן למדוד, לבדוק, לתכנן לרכוש ולהתארגן, ולתלות בחדרי הבית מדפים נאים ושימושיים, שיעשו את חייכם קלים ונעימים, ויהפכו את חדרי ביתכם לנאים ומסודרים יותר מאי פעם. ניתן לרכוש מדפים מוכנים מראש, לקנות חומרי גלם חתוכים על פי מידה, לקנות מדפים צבועים או לצבוע אותם בעצמכם. האפשרויות רבות, והבחירה היא שלכם. מומלץ להיוועץ בילדים בנוגע לפתרונות המידוף שיעדיפו עבור חדריהם, וכך לאפשר להם לתת לחדרם מגע וסגנון אישי על פי אופיים.

X