כל כלי העבודה לאנשי מקצוע ופרטיים

על כל קניה מעל 300 ש"ח קבלו משלוח חינם עד הבית

תפריט

שימוש בטוח ונכון בכלי עבודה

שימוש בטוח ונכון בכלי עבודה הוא חשוב וחיוני עבור מקצוענים וחובבנים כאחד. שימוש לא נכון יתבטא במקרה הטוב בחוסר יעילות ובעבודה לא נקייה, ובמקרה הגרוע בתאונה או אסון. גם כלי עבודה הנראים תמימים עלולים לגרום נזק אם משתמשים בהם בדרך לא נכונה, וכמובן שכאשר מדובר בכלים כמו מסורים חשמליים ומכאניים למיניהם, הסיכונים ברורים לכל אדם.

להקפיד על הוראות הבטיחות

 לפני רכישת כלי עבודה היוועצו ביועץ בטיחות לגבי הדרך להשתמש נכון בכלי ולהימנע מתאונות. בנוסף, לפני השימוש בכלי קראו היטב את הוראות ההפעלה והבטיחות שסופקו על ידי היצרן, ופעלו על פיהן. אם אתם בעלי עסק או חברה, הקפידו להעביר לכל העובדים הכשרה להפעלה בטוחה של כלי העבודה, ומנו יועץ בטיחות שיהיה אחראי על בטיחות העובדים והכלים בחברה.

עצות וטיפים

לכל כלי הוראות בטיחות משלו, וקצרה היריעה מלפרט כאן את כולן, ובכל זאת מובאים לפניכם כמה טיפים:

  • מסורים – הקפידו לייצב את המסור ואת החלק אותו אתם מנסרים. לכל מסור הוראות בטיחות משלו, אך ההיגיון הכללי הוא לעבוד כאשר המסור, המפעיל והחומר המנוסר מיוצבים, לא לנסר לכיוון גופכם, לייצב להבים במסורים בהם יש להבים מתחלפים, לבדוק מנגנוני בטיחות ומעצורים, ולוודא שהלהבים והשיניים לא שחוקים.
  • כלים נטענים – הקפידו להשתמש במטען מקורי המתאים לסוללה, והימנעו מלמקם את הסוללה ליד מקור חום.
  • כלים חשמליים – הקפידו לאסוף את הכבל החשמלי בתום השימוש, ותמיד חפשו את השקע הקרוב ביותר, להפחתת סיכון למעידה והסתבכות בכבל.
  • מברגות – התאימו בין הבורג לביט, הפעילו לחץ אחיד ומתון על המברגה, והימנעו מקידוח בטון מזוין.
  • מקדחות – הקפידו להשתמש במקדח מתאים לחומר בו אתם קודחים. עמדו ישר מול החור, הפעילו לחץ קבוע על המקדחה, ואחזו את המקדחה בשתי ידיים, יד אחת על גוף המקדחה, והשנייה על ידית האחיזה.
  • סולם – הקפידו לייצב את הסולם, ואם מדובר בסולם בן יותר משלושה שלבים, ודאו שיש איתכם אדם נוסף שייצב את הסולם עבורכם.
  • מלטשות – הימנעו מהפעלת לחץ כבד על המלטשת, בדקו שנייר הליטוש תקין, ובדקו מעת לעת את מצב הפילטר. בנוסף לכך, לעבודה נקייה ונעימה יותר מומלץ לעבוד עם שואב אבק.

ציוד מגן

 בנוסף לאמצעי הזהירות שצוינו לעיל, חשוב להשתמש בציוד המגן הנדרש, הכולל בין השאר משקפי מגן, קסדה, נעלי בטיחות, וכפפות. כמו כן, מי שמבצע עבודות בגובה צריך לעבור הכשרה מתאימה, ולהשתמש ברתמות ואמצעי הבטיחות הנדרשים למניעת נפילות ותאונות. חשוב לעצור במהלך היום להתרעננות, ולשמור על ערנות מירבית בזמן עבודה עם כלים חשמליים או כלים נטענים, ובזמן עבודה בגובה.

למען הבריאות

 בכדי לשמור על חייכם ועל בריאותכם, הקפידו על כל נהלי הבטיחות בעבודה, והשתמשו בכלי העבודה רק על פי ההוראות. חשוב לרכוש כלי עבודה איכותיים המיוצרים על ידי חברות מוכרות, ולהשתמש בציוד המגן הנדרש. צוות ברגי הדרום מאחל לכם עבודה מקצועית ובטוחה, והעיקר שתהיו בריאים.

 

X