כל כלי העבודה לאנשי מקצוע ופרטיים

על כל קניה מעל 300 ש"ח קבלו משלוח חינם עד הבית

תפריט

איך בוחרים מדחס אוויר?

המדחס הינו מכשיר שלרוב בנוי מיחידת דחיסה אשר דוחסת כמות של אוויר לתוך מיכל אגירה בלחץ גבוה. האוויר שנאגר במיכל יכול לשמש למטרות שונות. בבואנו לבחור מדחס עלינו לקחת בחשבון את הספק האוויר לו אנחנו זקוקים.

אם נבחר במדחס בנפח קטן מהדרוש, הדבר יגרום ליחידת הדחיסה לעבוד ללא מנוחה וכתוצאה מכך אורך החיים של יחידת הדחיסה עשוי להיתקצר.

קיימים עוד שני פרמטרים נוספים שיש לשקול בעת רכישת מדחס – רעש ואיכות האוויר שהמדחס מספק. המדחסים הסטנדרטים הם בעלי רמות רעש די גבוהות ולכן לא יתאימו לשימוש ממושך באיזור מגורים.

ישנם מדחסים מושתקים וכן גם מדחסים עם יחידת דחיסה מסוג בורגי שהם שקטים יותר. מדחס בורגי עובד ללא צורך בשמן (מה שתורם לאוויר נקי יותר) ובד”כ מגיע עם לוכד לחות. לכן הוא מתאים יותר לסביבות הדורשות אספקת אוויר באיכות טובה (לדוגמא – מרפאות שיניים).

מכיוון שקיים מגוון רחב של מדחסים בשוק, אנו ממליצים להתייעץ עם איש מקצוע. אבל בגדול, חשוב להבין שכדי להתאים את המדחס לעבודה המיועדת יש לקחת בחשבון את החומר ממנו עשוי המדחס, סוג הצילינדרים, נפח המכלים, דרך ההנעה ועוד.

קיימים גם מגוון אביזרים למדחס, החל מצנורות אוויר מסוגים שונים, אקדחי אוויר, וכלים פנאומטים מסוגים שונים.

חשוב להבין שהמדחס דורש תחזוקה וטיפולים שוטפים לשמירה על תקינותו של המכשיר. בדגמים מסויימים תדרש גם התקנה נכונה. לכן אנו ממליצים לכם לרכוש אותו מחברה בעלת ניסיון אשר תלווה אתכם לא רק בשלב הייעוץ והמכירה.

X