כל כלי העבודה לאנשי מקצוע ופרטיים

על כל קניה מעל 300 ש"ח קבלו משלוח חינם עד הבית

תפריט

דרכים ושיטות לניסור בטון

פעמים רבות במהלך עבודות שיפוץ יש צורך בביצוע קידוח, ניסור, או חיתוך של בטון. הבטון, כידוע הוא חומר קשה לניסור וחציבה, ולכן יש צורך בכלים מקצועיים ובאנשי מקצוע מיומנים, בכדי לבצע ניסור בטון בצורה מדויקת ואסתטית. אם פעם היו משתמשים בפטישי אוויר בכדי לבצע עבודות חציבה בבטון, הרי שהיום קיימים כלים המאפשרים עבודה נקייה ומדויקת הרבה יותר, בעלי מקצוע ישתמשו בכלים ייעודיים לחיתוך וניסור הבטון, בהתאם לתנאי השטח.

 

כלים שונים לחיתוך בטון באמצעות מסורי ומקדחות יהלום

,

  • דיסק יהלום משמש לחריצת תעלות בבטון, מתאים להכנת תעלות לתשתיות חשמל ותקשורת.
  • מסורים בעלי להבי יהלום משמשים לביצוע חיתוך מדויק בבטון, מסורי היהלום הם מהירים ומדויקים, ודורשים כוח עבודה מצומצם לשם הפעלתם. ניסור בטון ביהלום מתאים למגוון רב של שימושים, ומאפשר עבודה יעילה ומדויקת.
  • מקדחות יהלום בהן משתמשים במקדח כוס בקוטר החור המבוקש, משמשות לחציבת חורים למעבר צנרת בבטון, כאשר קוטר הכוס נבחר בהתאם לקוטר החור הדרוש.
  • מכונות קידוח – כאשר יש צורך בקידוח הכולל מקומת שהגישה אליהם קשה, משתמשים במכונת קידוח, המבצעות את העבודה בזויות וגבהים שלמפעיל אנושי קשה להגיע אליהם.
  • ניסור לוחות – כאשר יש צרך בניסור לוחות, כמו למשל במדרכות שאנו מעוניינים להתקין מתחתן צנרת,, הדבר יעשה באמצעות מכונת חיתוך מונחת על עגלה , כאשר המפעיל דוחף את העגלה בכיוון זה או אחר על פני המשטח.
  • חיתוך כבלים – בעבודות גדולות משתמשים במכונות חיתוך המורכבות מכבלים מצופי יהלום, שמונעים על ידי מערכת גלגילות. מערכת הגלגילות מחוברת למקור כוח עוצמתי במיוחד, והתוצאה היא יכולת חיתוך וניסור גבוהה ביותר.

 

עבודה עצמית או בעל מקצוע

 

חיתוך בטון אינו מלאכה פשוטה, ולכן ברוב המקרים מומלץ להיעזר לשם כך בבעלי מקצוע. יחד עם זאת, חיתוכים וניסורים קטנים תוכלו לבצע בעצמכם בתנאי שיש בידיכם את הכלים המתאימים. אין טעם לנסות לנסר בטון או לקדוח חור בקיר בטון, אם אין ברשותך מסור יהלום או מקדחת כוס יהלום. ניסור בטון ביהלום הוא הדרך הטובה והיעילה לבצע חיתוכים וקידוחים בקירות בטון.

 

מקצוענות

 

בעידן הנוכחי, לכל מלאכה ועבודה יש כלי עבודה חשמליים מדויקים ומתאימים, שיאפשרו את ביצועה על הצד הטוב ביותר. כך גם כשמדובר בניסור חיתוך וחציבה בבטון. אם יש לך צורך בעבודה מסיבית בבטון, כדאי לשקול פנייה לאנשי מקצוע מיומנים. לעומת זאת, אם מדובר בעבודה קטנה, ויש לך את הכלים, הזמן, והנטייה הטכנית, תוכל לבצע את המלאכה גם בכוחות עצמך. בכל מקרה יש לשים לב לכל הוראות הבטיחות, ולא להפעיל כלים שאינך יודע כיצד לטפל בהם. עבודה לא זהירה ורשלנות יכולות לגרום נזק לרכוש, ואף לפצוע . אם פנית לאנשי מקצוע, ודא שהם עובדים על פי כל נהלי הבטיחו, ואם אתה פועל בכוחות עצמך, הקפד על כל כללי הבטיחות והזהירות, עדיף להיות בטוח, מאשר להצטער.

 

X