כל כלי העבודה לאנשי מקצוע ופרטיים

על כל קניה מעל 300 ש"ח קבלו משלוח חינם עד הבית

תפריט

מהו פטישון

הפטישון משמש במגוון עבודות, כמו שיפוצים, תיקונים, קידוחים וכדומה. כשהפטישון איכותי הוא מקל על העבודה ואף מקצר אותה, ולכן חשוב לדעת איך לבחור פטישון שמתאים לצרכינו.

אחד מההיבטים החשובים הוא אופן הפעלתו, פטישון המופעל על ידי סוללה יהיה יותר נוח לעבודות ניידות או כאשר אין חיבור לחשמל באזור. פטישון המופעל על ידי חשמל יהיה לרוב יותר עוצמתי וזול, לכן כדי לבדוק אם יתאפשר חיבור לשקע חשמלי בעת העבודה.

חשוב גם לאפיין את העבודה שאליה הפטישון מיועד, אין סיבה לקנות פטישון עוצמתי ויקר לעבודות קטנות בבית, אבל חשוב להבין שיש עבודות שיצרכו את הכוח של פטישון איכותי ועוצמתי.

הכוח של הפטישון נמדד בשילוב של וואט וג’אול (כוח הלימה). ככול שמספר הוואטים גבוה יותר, כושר הקידוח של הפטישון גדול יותר. כוח ההלימה של הפטישון מתייחס בין היתר לאפשרות לחצוב איתו. בעקרון לא מומלץ לחצוב עם הפטישון אלא לשימושים קלים. יש דגמים של פטישונים ופטישי חציבה שמותאמים יותר לעבודות חציבה אינטנסיביות.

לפטישון יש בורר מצבים המאפשר לנו שלושה מצבי עבודה: מצב משולב של קידוח וחציבה – זהו המצב האידיאלי לקידוח בבטון. מצב של מקדחה בלבד – זה מצב אידיאלי לקידוח בברזל ועץ. מצב של חציבה בלבד – מיועד לחציבה מוגבלת בבטון.

יש פטישונים המגיעים עם אופציה של ראש מתחלף – כלומר ראש ייעודי למקדחים לבטון (עם כניסת SDS) וראש נפרד למקדחים רגילים לקידוח בעץ או ברזל. הדבר חשוב למי שמשתמש ביום יום בשני הסוגים של המקדחים. התפסנית הנוספת משפיעה על מחירו של הפטישון. קיימת אפשרות לרכוש מתאם זול יותר למקדחים רגילים במידה והצורך לא מהותי.

יש מגוון רחב של מקדחים, אזמלים ואביזרים לפטישון. חשוב לרכוש אביזרים מתאימים באיכות טובה. למשל, אם אנחנו קודחים בבטון משולב עם ברזל בניה, נרצה לרכוש מקדח עם ראש מחוסם שיוכל לקדוח בבטון וברזל בו זמנית מבלי להישבר.

כיום יש מגוון רחב של פטישונים במגוון של מחירים וניתן לבחור את הכלי המתאים והנוח ביותר לשימוש.

X