כל כלי העבודה לאנשי מקצוע ופרטיים

על כל קניה מעל 300 ש"ח קבלו משלוח חינם עד הבית

תפריט

הכלים שיסייעו לכם בהדבקת שטיחים מקיר לקיר- המדריך המלא

המדריך המפורט- להדבקת והתקנת השטיח

אם אתם אוהבים שטיחים מקיר לקיר, ויש לכם זמן פנוי, ידיים טובות, ומרץ, תוכלו לפנק את עצמכם ואת ביתכם בהתקנת שטיח מקיר לקיר במו ידיכם. במאמר הבא נפרט בפניכם מה הם הכלים והחומרים הדרושים להתקנת שטיחים מקיר לקיר, ומה הם שלבי ההתקנה.

 

בחירת השטיח

 קיים מגוון רחב של שטיחים יפים, הנבדלים זה מזה בעובי השטיח ובעיצובו. התאימו את עובי השטיח לחדר אליו הוא מיועד, שטיח רך ומפנק לחדר שינה, ושטיח דק יותר, שלא יספוג לתוכו כמות אינסופית של פירורים לפינת האוכל, או לסלון בו מתרוצצים ילדים ופעוטות. אם תרצו, תוכלו להוסיף רכות לשטיח דק בעזרת שכבת ספוג שתונח מתחת לשטיח. רכשו את השטיח על פי המידה הרצויה.

 

הכנת החדר

 כבכל מקרה של הדבקת חומר כלשהו על גבי משטח, בכדי שההדבקה תתבצע על הצד הטוב ביותר, יש לוודא שמשטח ההדבקה נקי עד כמה שניתן. לשם כך, פנו את החדר מרהיטים, טאטאו, שאבו ושטפו את הרצפה.

כלים נדרשים: שואב אבק, מטאטא, דלי, מגב ומטלית לרצפה.

 

הכנת השטיח

 לאחר שפיניתם וניקיתם את החדר, פרשו את השטיח, וחתכו את העודפים בעזרת סכין יפני כך שהשטיח יתאים בדיוק לחדר. במידה ואתם מתכננים להניח שכבת ספוג מתחת לשטיח, בצעו את אותן פעולות לגבי הספוג.

כלים נדרשים: סכין יפני איכותי, שנרכש בחנות לאספקה טכנית.

 

הדבקה

 לאחר שפרשתם את השטיח בחדר, וחתכתם אותו למידה הרצויה, קפלו את השטיח לחצי, כך שחלקה הרחוק מן הדלת של הרצפה ייחשף. מרחו על הרצפה דבק מגע או דבק אקרילי מתאימים על פי הוראות היצרן, בעזרת מברשת צביעה ושפכטל משונן, המתינו כפי שנדרש בהוראות היצרן, (בדרך כלל בין עשרים דקות לחצי שעה), ואז פרשו את השטיח, כאשר אתם מהדקים אותו בעזרת ידיכם, עד לקיר, והקפידו שהשטיח יהיה פרוש בצורה חלקה. קפלו את חציו השני של השטיח, ובצעו את אותן פעולות.

אם אתם מעוניינים בפנלים, תוכלו להכינם מרצועות שטיח בעובי הרצוי, או לרכוש פנלים ייעודיים. מרחו בעזרת מברשת דבק מגע על הפנלים, המתינו על פי ההוראות, והדביקו.

אם אתם מעוניינים להוסיף רכות לשטיח, בצעו את אותן פעולות ראשית עם שכבת ספוג, ועל שכבת הספוג הדביקו את השטיח.

הכלים הדרושים: שפכטל משונן, מברשת צבע, דבק מגע או דבק אקרילי.

 

ניקיון

 לאחר שסיימתם את התקנת השטיח, שאבו אותו היטב, והמהדרין אף יוסיפו ניקוי השטיח בחומר מיוחד לניקוי שטיחים.

הכלים הדרושים: שואב אבק, תרסיס לניקוי שטיחים.

 

טיפים:

אם אתם מעוניינים לייצר פאנלים מן השטיח, הוסיפו לשטיח עשרה ס”מ לכל כיוון.
בבחירת צבע השטיח קחו בחשבון שצבעים מסוימים יחשפו כל לכלוך לעיני באי הבית, בעוד שצבעים אחרים יבלעו ויסתירו את הלכלוכים. כמו כן התאימו את צבע ועיצוב השטיח לחדר עצמו.

 

X