כל כלי העבודה לאנשי מקצוע ופרטיים

על כל קניה מעל 300 ש"ח קבלו משלוח חינם עד הבית

תפריט

כל מה שרציתם לדעת על מסור שולחני

למה צריך בכלל מסור שולחני?

אנו משתמשים במסור שולחני כאשר ניצבת בפנינו עבודת ניסור מאסיבית, הדורשת ניסור עוצמתי בפלטות עץ, מדפים וקורות בעוביים גדולים יחסים (בדרך כלל 7 ס”מ), מסור שולחני לרוב מצויד גם באפשרות נוחה של חיתוך בזוויות שונות דבר המאפשר לנו לחזור עם אותן דיוקים עם כמה חומרים שונים, לדוגמה כשחותכים רגלי שולחן צריך לחזור על אותן פעולות מדויקות עם כמה קורות שונות כדי לקבל את התוצאה הרצויה.

כמובן שמומלץ לבצע התאמה של המסור לסוג העבודה ובהתאם לחומרים איתם יש צורך לעבוד.

 

גובה הלהב

במסורי שולחן ובמסורים עגולים, חשוב לכוון את גובה הלהב בהתאם לעובי החומר על מנת להגיע לתוצאות מדויקות ושמירה של אורך חיי הלהב ומניעת עומסים. בנוסף, מהירות החיתוך תהיה גבוהה יותר כאשר תתבצע התאמת הגובה עובי החומר..

 

סוגי להבים

על מנת להשיג תוצאות חיתוך איכותיות ונקיות נצטרך להתאים את להב המסור לסוגי החומרים השונים (עץ, לביד מצופה או לא, פורמייקה, סיבית וכו’). לכל סוג חומר יש להב אשר יעשה את העבודה בצורה הטובה ביותר לדוגמה לניסור עץ גושני מתאים “שיני גמל”.

שאלה נוספת העולה מסוגי הלהב היא “כמה שיניים צריך להיות בלהב”, הרבה אנשים חושבים שכל המוסיף הרי הוא מבורך, אבל האמת היא שכמות השיניים צריכה להיות בתיאום עם קוטר הלהב ולא סתם מספר ומומלץ להתייעץ עם איש מקצוע לפני הקניה.

אבל  חוק כללי הוא שעבור חיתוך חומר עבה ורך – רצוי לבחור להב עם פחות שיניים, כך גם מהירות החיתוך תהיה גבוהה יותר. במידה וישנה חשיבות בדיוק החיתוך על מנת שהניסור יהיה נקי ומדויק – מומלץ לבחור להבים עם שיניים צפופות יותר.

 

בטיחות לפני הכל

כאשר רוכשים מסור שכזה אחד הפרמטרים שאסור להתפשר עליו הוא האיכות של הכלי. מסור שולחן לא איכותי יכול להיות סכנת חיים ממשית, במקרים קיצוניים, ולכן אנחנו ממליצים בחום לקנות מותג מוכר ואיכותי.

בנוסף חשוב להקפיד על עבודה בטוחה ובנקיטת אמצעי זהירות: משקפי מגן, הצמדות להוראות הבטיחות, עבודה בסביבה נקייה, מנגנון התחלה רכה ועוד. ישנם מסורים הכוללים מנגנון הגנה מפני עומס יתר.

 

לקבלת יעוץ מקצועי בחינם אתם מוזמנים להתקשר לטלפון:  08-6280998

או באתר שלנו בכתובת:  www.Birgei-Hadarom.co.il

X